In Belgie is er sinds enige tijd een positieflijst van reptielen die mogen worden gehouden.

In Belgium there has been a positive list of reptiles that can be kept for some time.

In Belgien gibt es seit einiger Zeit eine Positivliste von Reptilien, die gehalten werden k├Ânnen. 

Datum / Date / Datum 22-03-2019

 

A. Hagedissen (Orde squamata, Suborde Sauria)

Infraorde/Superfamilie\Familie Subfamilie Soort

Scincomorpha Lacertidae - Anatololacerta pelasgiana

Scincomorpha Lacertidae - Archaeolacerta bedriagae

Scincomorpha Lacertidae - Dalmatolacerta oxycephala

Scincomorpha Lacertidae - Eremias przewalskii

Scincomorpha Lacertidae - Gastropholis prasina

Scincomorpha Lacertidae - Holaspis guentheri

Scincomorpha Lacertidae - Lacerta bilineata

Scincomorpha Lacertidae - Lacerta media

Scincomorpha Lacertidae - Lacerta pamphylica

Scincomorpha Lacertidae - Lacerta schreiberi

Scincomorpha Lacertidae - Lacerta strigata

Scincomorpha Lacertidae - Lacerta trilineata

Scincomorpha Lacertidae - Lacerta viridis

Scincomorpha Lacertidae - Podarcis pityusensis

Scincomorpha Lacertidae - Podarcis siculus

Scincomorpha Lacertidae - Takydromus sexlineatus

Scincomorpha Lacertidae - Takydromus smaragdinus

Scincomorpha Lacertidae - Timon lepidus

Scincomorpha Lacertidae - Timon nevadensis

Scincomorpha Lacertidae - Timon pater

Scincomorpha Lacertidae - Timon tangitanus

Scincomorpha Lacertidae Gallotiinae Gallotia galloti

Scincomorpha Lacertidae Gallotiinae Psammodromus algirus

Scincomorpha Lacertidae - Lacerta agilis

Scincomorpha Scincidae Egerniinae Corucia zebrata

Scincomorpha Scincidae Egerniinae Cyclodomorphus gerrardii

Scincomorpha Scincidae Egerniinae Tiliqua gigas

Scincomorpha Scincidae Egerniinae Tiliqua rugosa

Scincomorpha Scincidae Egerniinae Tiliqua scincoides

Scincomorpha Scincidae Lygosominae Lepidothyris fernandi

Scincomorpha Scincidae Scincinae Chalcides ocellatus

Scincomorpha Scincidae Scincinae Eumeces algeriensis

Scincomorpha Scincidae Scincinae Eumeces schneideri 

 

Gymnophthalmoidea Teiidae Tupinambinae Salvator merianae

Gymnophthalmoidea Teiidae Tupinambinae Salvator rufescens

 

Gekkota Carphodactylidae - Nephrurus amyae

Gekkota Carphodactylidae - Nephrurus asper

Gekkota Carphodactylidae - Nephrurus laevissimus

Gekkota Carphodactylidae - Nephrurus levis

Gekkota Carphodactylidae - Nephrurus sheai

Gekkota Carphodactylidae - Nephrurus wheeleri

Gekkota Carphodactylidae - Underwoodisaurus milii

Gekkota Diplodactylidae - Correlophus ciliatus

Gekkota Diplodactylidae - Correlophus sarasinorum

Gekkota Diplodactylidae - Diplodactylus furcosus

Gekkota Diplodactylidae - Diplodactylus galeatus

Gekkota Diplodactylidae - Eurydactylodes agricolae

Gekkota Diplodactylidae - Mniarogekko chahoua

Gekkota Diplodactylidae - Oedura castelnaui

Gekkota Diplodactylidae - Oedura monilis

Gekkota Diplodactylidae - Rhacodactylus auriculatus

Gekkota Diplodactylidae - Rhacodactylus leachianus

Gekkota Diplodactylidae - Rhacodactylus trachyrhynchus

Gekkota Eublepharidae - Coleonyx elegans

Gekkota Eublepharidae - Coleonyx mitratus

Gekkota Eublepharidae - Coleonyx variegatus

Gekkota Eublepharidae - Eublepharis macularius

Gekkota Eublepharidae - Goniurosaurus araneus

Gekkota Eublepharidae - Goniurosaurus hainanensis

Gekkota Eublepharidae - Goniurosaurus lichtenfelderi

Gekkota Eublepharidae - Goniurosaurus luii

Gekkota Eublepharidae - Goniurosaurus splendens

Gekkota Eublepharidae - Hemitheconyx caudicinctus

Gekkota Gekkonidae - Chondrodactylus bibronii

Gekkota Gekkonidae - Chondrodactylus turneri

Gekkota Gekkonidae - Gehyra mutilata

Gekkota Gekkonidae - Gekko badenii

Gekkota Gekkonidae - Gekko gecko

Gekkota Gekkonidae - Gekko vittatus

Gekkota Gekkonidae - Hemidactylus brookii

Gekkota Gekkonidae - Hemidactylus frenatus

Gekkota Gekkonidae - Hemidactylus imbricatus

Gekkota Gekkonidae - Hemidactylus turcicus

Gekkota Gekkonidae - Hemiphyllodactylus typus

Gekkota Gekkonidae - Lepidodactylus lugubris

Gekkota Gekkonidae - Lygodactylus picturatus

Gekkota Gekkonidae - Lygodactylus williamsi

Gekkota Gekkonidae - Pachydactylus tigrinus

Gekkota Gekkonidae - Paroedura picta

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma abbotti

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma andamanense

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma astriata

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma barbouri

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma berghofi

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma borbonica

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma breviceps

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma cepediana

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma comorensis

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma dorsivittata

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma dubia

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma flavigularis

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma grandis

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma guimbeaui

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma guttata

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma hielscheri

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma hoeschi

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma inexpectata

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma klemmeri

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma kochi

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma laticauda

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma lineata

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma madagascariensis

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma malamakibo

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma modesta

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma mutabilis

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma nigristriata

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma ornata

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma parkeri

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma parva

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma pasteuri

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma pronki

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma pusilla

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma quadriocellata

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma robertmertensi

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma rosagularis

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma seippi

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma serraticauda

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma standingi

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma sundbergi

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma vanheygeni

Gekkota Gekkonidae - Phelsuma v-nigra

Gekkota Gekkonidae - Stenodactylus petrii

Gekkota Gekkonidae - Stenodactylus sthenodactylus

Gekkota Gekkonidae - Tropiocolotes steudneri

Gekkota Gekkonidae - Tropiocolotes tripolitanus

Gekkota Gekkonidae - Uroplates ebenaui

Gekkota Gekkonidae - Uroplates fimbriatus

Gekkota Gekkonidae - Uroplatus giganteus

Gekkota Gekkonidae - Uroplatus guentheri

Gekkota Gekkonidae - Uroplatus henkeli

Gekkota Gekkonidae - Uroplatus lineatus

Gekkota Gekkonidae - Uroplatus phantasticus

Gekkota Gekkonidae - Uroplatus pietschmanni

Gekkota Gekkonidae - Uroplatus sikorai

Gekkota Phyllodactylidae - Tarentola annularis

Gekkota Phyllodactylidae - Tarentola chazaliae

Gekkota Phyllodactylidae - Tarentola mauritanica

Gekkota Sphaerodactylidae - Gonatodes albogularis

Gekkota Sphaerodactylidae - Gonatodes ocellatus

Gekkota Sphaerodactylidae - Gonatodes vittatus

Gekkota Sphaerodactylidae - Sphaerodactylus argus

Gekkota Sphaerodactylidae - Sphaerodactylus difficilis

Gekkota Sphaerodactylidae - Sphaerodactylus dimorphicus

Gekkota Sphaerodactylidae - Sphaerodactylus fantasticus

Gekkota Sphaerodactylidae - Sphaerodactylus macrolepis

Gekkota Sphaerodactylidae - Sphaerodactylus nigropunctatus

Gekkota Sphaerodactylidae - Sphaerodactylus notatus

Gekkota Sphaerodactylidae - Sphaerodactylus sputator

Gekkota Sphaerodactylidae - Sphaerodactylus torrei

Gekkota Sphaerodactylidae - Teratoscincus bedriagai

Gekkota Sphaerodactylidae - Teratoscincus keyserlingii

Gekkota Sphaerodactylidae - Teratoscincus microlepis

Gekkota Sphaerodactylidae - Teratoscincus przewalskii

Gekkota Sphaerodactylidae - Teratoscincus roborowskii

Gekkota Sphaerodactylidae - Teratoscincus scincus

 

Iguania Agamidae Agaminae Stellagama stellio

Iguania Agamidae Agaminae Xenagama batillifera

Iguania Agamidae Agaminae Xenagama taylori

Iguania Agamidae Amphibolurinae Chlamydosaurus kingii

Iguania Agamidae Amphibolurinae Intellagama lesueurii

Iguania Agamidae Amphibolurinae Pogona henrylawsoni

Iguania Agamidae Amphibolurinae Pogona minor

Iguania Agamidae Amphibolurinae Pogona vitticeps

Iguania Agamidae Draconinae Japalura splendida

Iguania Agamidae Uromastycinae Uromastyx acanthinura

Iguania Agamidae Uromastycinae Uromastyx aegyptia

Iguania Agamidae Uromastycinae Uromastyx dispar

Iguania Agamidae Uromastycinae Uromastyx geyri

Iguania Agamidae Uromastycinae Uromastyx nigriventris

Iguania Agamidae Uromastycinae Uromastyx ocellata

Iguania Agamidae Uromastycinae Uromastyx ornata

Iguania Agamidae Uromastycinae Uromastyx princeps

Iguania Agamidae Uromastycinae Uromastyx thomasi

Iguania Anguidae Anguinae Pseudopus apodus

Iguania Chamaeleonidae - Chamaeleo calyptratus

Iguania Chamaeleonidae - Furcifer pardalis

Iguania Chamaeleonidae - Rieppeleon brevicaudatus

Iguania Corytophanidae - Basiliscus basiliscus

Iguania Corytophanidae - Basiliscus plumifrons

Iguania Crotaphytidae - Crotaphytus bicinctores

Iguania Crotaphytidae - Crotaphytus collaris

Iguania Crotaphytidae - Gambelia wislizenii

Iguania Dactyloidae - Anolis aeneus

Iguania Dactyloidae - Anolis allisoni

Iguania Dactyloidae - Anolis allogus

Iguania Dactyloidae - Anolis alutaceus

Iguania Dactyloidae - Anolis argenteolus

Iguania Dactyloidae - Anolis auratus

Iguania Dactyloidae - Anolis bahorucoensis

Iguania Dactyloidae - Anolis barbatus

Iguania Dactyloidae - Anolis bartschi

Iguania Dactyloidae - Anolis bimaculatus

Iguania Dactyloidae - Anolis biporcatus

Iguania Dactyloidae - Anolis bonairensis

Iguania Dactyloidae - Anolis carolinensis

Iguania Dactyloidae - Anolis chlorocyanus

Iguania Dactyloidae - Anolis coelestinus

Iguania Dactyloidae - Anolis cristatellus

Iguania Dactyloidae - Anolis cupreus

Iguania Dactyloidae - Anolis cybotes

Iguania Dactyloidae - Anolis distichus

Iguania Dactyloidae - Anolis equestris

Iguania Dactyloidae - Anolis extremus

Iguania Dactyloidae - Anolis ferreus

Iguania Dactyloidae - Anolis garmani

Iguania Dactyloidae - Anolis gingivinus

Iguania Dactyloidae - Anolis grahami

Iguania Dactyloidae - Anolis gundlachi

Iguania Dactyloidae - Anolis homolechis

Iguania Dactyloidae - Anolis leachii

Iguania Dactyloidae - Anolis lineatopus

Iguania Dactyloidae - Anolis lineatus

Iguania Dactyloidae - Anolis lividus

Iguania Dactyloidae - Anolis luciae

Iguania Dactyloidae - Anolis lucius

Iguania Dactyloidae - Anolis luteogularis

Iguania Dactyloidae - Anolis marmoratus

Iguania Dactyloidae - Anolis oculatus

Iguania Dactyloidae - Anolis olssoni

Iguania Dactyloidae - Anolis pogus

Iguania Dactyloidae - Anolis porcatus

Iguania Dactyloidae - Anolis punctatus

Iguania Dactyloidae - Anolis roquet

Iguania Dactyloidae - Anolis sabanus

Iguania Dactyloidae - Anolis sagrei

Iguania Dactyloidae - Anolis trinitatus

Iguania Iguanidae - Dipsosaurus dorsalis

Iguania Iguanidae - Sauromalus ater

Iguania Iguanidae - Sauromalus hispidus

Iguania Leiocephalidae - Leiocephalus personatus

Iguania Leiocephalidae - Leiocephalus schreibersii

Iguania Phrynosomatidae Sceloporinae Petrosaurus thalassinus

Iguania Phrynosomatidae Sceloporinae Sceloporus cyanogenys

Iguania Phrynosomatidae Sceloporinae Sceloporus magister

 

Platynota Varanidae - Varanus acanthurus

Platynota Varanidae - Varanus gilleni

Platynota Varanidae - Varanus glauerti

Platynota Varanidae - Varanus kingorum

Platynota Varanidae - Varanus pilbarensis

Platynota Varanidae - Varanus scalaris

Platynota Varanidae - Varanus similis

Platynota Varanidae - Varanus storri

Platynota Varanidae - Varanus timorensis

Platynota Varanidae - Varanus tristis

 

Scincoidea Cordylidae Cordylinae Cordylus jonesii

Scincoidea Cordylidae Cordylinae Cordylus tropidosternum

Scincoidea Cordylidae Cordylinae Cordylus vittifer

Scincoidea Cordylidae Cordylinae Smaug mossambicus

 

B. Slangen (Orde Squamata, Suborde Ophidia)

Superfamilie Familie Subfamilie Soort

 

Booidea Boidae Boinae Boa constrictor

Booidea Boidae Boinae Boa imperator

Booidea Boidae Boinae Chilabothrus angulifer

Booidea Boidae Boinae Chilabothrus striatus

Booidea Boidae Boinae Corallus cookii

Booidea Boidae Boinae Corallus hortulanus

Booidea Boidae Boinae Epicrates alvarezi

Booidea Boidae Boinae Epicrates cenchria

Booidea Boidae Boinae Epicrates crassus

Booidea Boidae Boinae Epicrates maurus

Booidea Boidae Candoiinae Candoia aspera

Booidea Boidae Candoiinae Candoia paulsoni

Booidea Boidae Charininae Lichanura trivirgata

Booidea Boidae Erycinae Eryx colubrinus

Booidea Boidae Erycinae Eryx conicus

Booidea Boidae Sanziniinae Acrantophis dumerili

Booidea Boidae Sanziniinae Acrantophis madagascariensis

Booidea Boidae Sanziniinae Sanzinia madagascariensis

 

Colubroidea Colubridae Colubrinae Bogertophis subocularis

Colubroidea Colubridae Colubrinae Coelognathus flavolineatus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Coelognathus helena

Colubroidea Colubridae Colubrinae Coelognathus radiatus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Drymarchon corais

Colubroidea Colubridae Colubrinae Drymarchon melanurus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Elaphe anomala

Colubroidea Colubridae Colubrinae Elaphe bimaculata

Colubroidea Colubridae Colubrinae Elaphe carinata

Colubroidea Colubridae Colubrinae Elaphe climacophora

Colubroidea Colubridae Colubrinae Elaphe dione

Colubroidea Colubridae Colubrinae Elaphe quadrivirgata

Colubroidea Colubridae Colubrinae Elaphe quatuorlineata

Colubroidea Colubridae Colubrinae Elaphe sauromates

Colubroidea Colubridae Colubrinae Euprepiophis mandarinus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Gonyosoma oxycephalum

Colubroidea Colubridae Colubrinae Gonyosoma prasinum

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis alterna

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis californiae

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis calligaster

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis gentilis

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis getula

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis holbrooki

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis knoblochi

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis mexicana

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis nigra

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis polyzona

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis pyromelana

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis ruthveni

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis splendida

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis triangulum

Colubroidea Colubridae Colubrinae Lampropeltis zonata

Colubroidea Colubridae Colubrinae Elaphe moellendorffi

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pantherophis bairdi

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pantherophis emoryi

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pantherophis guttatus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pantherophis obsoletus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pantherophis slowinskii

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pantherophis spiloides

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pantherophis vulpinus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pituophis deppei

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pituophis melanoleucus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pituophis vertebralis

Colubroidea Colubridae Colubrinae Zamenis longissimus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Zamenis persicus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Zamenis scalaris

Colubroidea Colubridae Colubrinae Zamenis situla

Colubroidea Colubridae Colubrinae Oreocryptophis porphyraceus

Colubroidea Colubridae Colubrinae Pituophis catenifer

Colubroidea Colubridae Dipsadinae Heterodon nasicus

Colubroidea Colubridae Dipsadinae Heterodon platirhinos

Colubroidea Colubridae Natricinae Natrix maura

Colubroidea Colubridae Natricinae Natrix tessellata

Colubroidea Colubridae Natricinae Nerodia fasciata

Colubroidea Colubridae Natricinae Nerodia rhombifer

Colubroidea Colubridae Natricinae Nerodia sipedon

Colubroidea Colubridae Natricinae Nerodia taxispilota

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis butleri

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis couchii

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis cyrtopsis

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis elegans

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis eques

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis marcianus

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis ordinoides

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis proximus

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis radix

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis saurita

Colubroidea Colubridae Natricinae Thamnophis sirtalis

Colubroidea Lamprophiidae Lamprophiinae Boaedon capensis

Colubroidea Lamprophiidae Lamprophiinae Boaedon fuliginosus

Colubroidea Lamprophiidae Lamprophiinae Boaedon lineatus

Colubroidea Lamprophiidae Lamprophiinae Boaedon olivaceus

Colubroidea Lamprophiidae Lamprophiinae Lamprophis aurora

 

Pythonoidea Pythonidae - Antaresia childreni

Pythonoidea Pythonidae - Antaresia maculosa

Pythonoidea Pythonidae - Antaresia perthensis

Pythonoidea Pythonidae - Antaresia stimsoni

Pythonoidea Pythonidae - Aspidites melanocephalus

Pythonoidea Pythonidae - Aspidites ramsayi

Pythonoidea Pythonidae - Liasis mackloti

Pythonoidea Pythonidae - Morelia carinata

Pythonoidea Pythonidae - Morelia spilota

Pythonoidea Pythonidae - Morelia viridis

Pythonoidea Pythonidae - Python anchietae

Pythonoidea Pythonidae - Python breitensteini

Pythonoidea Pythonidae - Python brongersmai

Pythonoidea Pythonidae - Python curtus

Pythonoidea Pythonidae - Python regius

Pythonoidea Pythonidae - Morelia bredli

 

C. Schildpadden (Orde Testudines)

C.1. Suborde Cryptodira

Superfamilie Familie Subfamilie Soort

Kinosternoidea Kinosternidae Kinosterninae Sternotherus minor

Kinosternoidea Kinosternidae Kinosterninae Sternotherus odoratus

Kinosternoidea Kinosternidae Kinosterninae Kinosternon acutum

Kinosternoidea Kinosternidae Kinosterninae Kinosternon baurii

Kinosternoidea Kinosternidae Kinosterninae Kinosternon flavescens

Kinosternoidea Kinosternidae Kinosterninae Kinosternon leucostomum

Kinosternoidea Kinosternidae Kinosterninae Kinosternon scorpioides

Kinosternoidea Kinosternidae Kinosterninae Kinosternon subrubrum

Kinosternoidea Kinosternidae Kinosterninae Sternotherus carinatus

 

Testudinoidea Emydidae Deirochelyinae Chrysemys dorsalis

Testudinoidea Emydidae Deirochelyinae Chrysemys picta

Testudinoidea Emydidae Deirochelyinae Malaclemys terrapin

Testudinoidea Emydidae Emydinae Clemmys guttata

Testudinoidea Emydidae Emydinae Emys orbicularis

Testudinoidea Emydidae Emydinae Emys trinacris

Testudinoidea Emydidae Emydinae Glyptemys insculpta

Testudinoidea Emydidae Emydinae Terrapene carolina

Testudinoidea Emydidae Emydinae Terrapene ornata

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Cuora amboinensis

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Cuora bourreti

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Cuora flavomarginata

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Cuora galbinifrons

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Cuora mouhotii

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Cuora picturata

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Cuora trifasciata

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Cyclemys dentata

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Geoclemys hamiltonii

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Geoemyda spengleri

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Mauremys annamensis

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Mauremys caspica

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Mauremys japonica

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Mauremys leprosa

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Mauremys mutica

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Mauremys nigricans

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Mauremys reevesii

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Mauremys rivulata

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Mauremys sinensis

Testudinoidea Geoemydidae Geoemydinae Siebenrockiella crassicollis

Testudinoidea Geoemydidae Rhinoclemmydinae Rhinoclemmys funerea

Testudinoidea Geoemydidae Rhinoclemmydinae Rhinoclemmys pulcherrima

Testudinoidea Geoemydidae Rhinoclemmydinae Rhinoclemmys punctularia

Testudinoidea Testudinidae - Astrochelys radiata

Testudinoidea Testudinidae - Chelonoidis carbonarius

Testudinoidea Testudinidae - Chelonoidis denticulatus

Testudinoidea Testudinidae - Chersobius signatus

Testudinoidea Testudinidae - Geochelone elegans

Testudinoidea Testudinidae - Geochelone platynota

Testudinoidea Testudinidae - Indotestudo elongata

Testudinoidea Testudinidae - Indotestudo forstenii

Testudinoidea Testudinidae - Kinixys belliana

Testudinoidea Testudinidae - Kinixys homeana

Testudinoidea Testudinidae - Kinixys nogueyi

Testudinoidea Testudinidae - Stigmochelys pardalis

Testudinoidea Testudinidae - Testudo graeca

Testudinoidea Testudinidae - Testudo hermanni

Testudinoidea Testudinidae - Testudo horsfieldii

Testudinoidea Testudinidae - Testudo marginata

 

C.2. Suborde Pleurodira

Superfamilie Familie Subfamilie Soort

- Chelidae Chelodininae Chelodina longicollis

- Chelidae Chelodininae Chelodina mccordi

- Chelidae Chelodininae Chelodina oblonga

- Chelidae Chelodininae Chelodina parkeri

- Chelidae Chelodininae Emydura subglobosa

Pelomedusoidea Pelomedusidae - Pelomedusa subrufa

Pelomedusoidea Pelomedusidae - Pelusios carinatus

Pelomedusoidea Pelomedusidae - Pelusios castaneus

Pelomedusoidea Pelomedusidae - Pelusios niger

 

De minister-president van de Vlaamse Regering,

Geert BOURGEOIS

De Vlaamse minister van Mobiliteit, Openbare Werken, Vlaamse Rand, Toerisme en

Dierenwelzijn,

Ben WEYTS

talen

Visitors

We have 342 guests and no members online

Ticketservices

Services

Partners